Připomínám: V pondělí 15. 10.  bruslení první dvě hodiny, následuje Čj a M

V pátek  19. 10.  dopravní hřiště, odchod v 8 hodin ze šatny

Na žákovském parlamentu  se žáci domluvili, že  24. 10. před projektem 100 let republiky žáci přijdou v červeném, modrém nebo bílem oblečení. Zkusí se zapojit i naše třída. Připravte dětem .

Na dopoledním vystoupení  25.10. v malé tělocvičně budou mít dívky sukýnky ( případně máme puntíkované školní)  a bílé tričko, chlapci kalhoty a pokud možno jednobarevné tričko.

V pátek 2. 11. si žáci přinesou přečtenou knížku Adélka a Zlobidýlko – naučíme se zapisovat čtenářský list

Plán učiva: 15. – 24. 10.

ČJ :   Stále procvičujeme řazení slov podle abecedy,  druhy vět a přeměna- např z věty oznam. na tázací.  (uč. od str. 21)

Opakování slov nadřazených, podřazených

Psaní u ú ů  a umět zdůvodnit  ( na začátku slova – ú, uprostřed a na konci slova-  ů ( prac. s. 31)

Začínáme  učivo psaní y /i po tvrdých a měkkých souhláskách ( prac. s.  od s. 37)

Vybrat  si a naučit se báseň zpaměti – viz sešit.  Pravidelné čtení z  vlastní knihy.

MA:   Sčítání  o odčítání desítek a jednotek do 100 ( 30 + 7) orientace ve stovkové  tabulce

Sčítání a odčítání přes desítku do  ( 8 + 4 , 18 + 4, 28+ 4 … ) jistota  ve výpočtu do dvaceti, porozumění

Pojem součet, rozdíl…  Slovní úlohy – viz sešit malý – porozumění úloze,  zápis, výpočet odpověď

Prac. sešit  – různá prostředí str. 25 – 30