Důležité informace k plánu a úkolům

Vážení rodiče,

stránka https://cestina-4a.webnode.cz/ je připravena jako hodiny češtiny, které si děti mohou samy přečíst (funguje i na mobilech) a splnit jednoduché úkoly. Odesílají se formulářem. Práci dětí kontroluje pan učitel a uděluje odznaky, ty se objevují na záložce Odznaky. Opravdu se snažíme, aby to bylo jednoduché a děti to samy zvládly. Děti se mohou s panem učitelem poradit přes podporu stránky a některé to již dělají a s pomocí učitele úkoly plní. V úvodu stránky jsou všechny základní informace.

Na stránce Umime.org si děti procvičují různé pravopisné jevy a slouží i k opakování. Práci kontroluje systém a děti získávají štíty a vidí samy, jak postupují. Více informací o štítech zde:

https://www.umimeto.org/index.php?p=manual-teacher&p2=shields_explanation

Pokud máte s registrací potíže, potřebujete poradit, můžete mne kontaktovat – zahradnicek@zseden.cz a je možné se domluvit.

Víme, že jsou to pro mnohé samé novinky, ale věříme, že až se to rozjede, budou moct děti pracovat samy.

Cvičení na webu cestina-4A a na Umime nebudou přímo známkována, ale k aktivitě žáků (štíty a odznaky, četba knih) se bude přihlížet při hodnocení na konci roku. Až se vrátí do školy, ověřování jejich znalostí bude vycházet z této současné výuky a řešených úkolů.

Rádi bychom vás ujistili, že pokud nestihnete všechno vypracovat a splnit, tak se opravdu nic strašného nestane. Byli bychom ale rádi, aby si děti zachovaly určitý režim a pravidelnost a alespoň část úkolů plnily.

Děkujeme.

Alena Dragounová a David Zahradníček

Comments are closed.